تبلیغات
آشیانه تنهایی

آشیانه تنهایی
اگر جایی برای پر كردن تنهایی می خواهی آشیانه را پیدا نموده ای  
قالب وبلاگ
نظر سنجی
آشیانه اینجاست؟


ابر برچسب ها

در زندگی مشكلی دارم كه نمی‏دانم چرا هر چه دعا می‏كنم اجابت نمی‏شود؟

امید است خداوند، دعای شما را قرین اجابت فرماید. در عین حال باید بدانید كه انسان طالب چیزی است بدون آن كه خیرش در آن باشد، قرآن می‏فرماید: عَسی‏ أَنْ تَكْرَهُوا شَیْئاً وَ هُوَ خَیْرٌ لَكُمْ وَ عَسی‏ أَنْ تُحِبُّوا شَیْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَكُمْ‏ ؛ چه بسا از چیزی گریزان شوید در حالی كه خیر شما در آن است و ای بسا چیزی را خواهانید در حالی كه برای شما شرّ آفرین است‏. نیز در مواردی خداوند به علت‏های مختلف خواسته انسان را به تأخیر می‏اندازد یا به گونه دیگری اجابت می‏نماید و همه اینها براساس حكمت و رحمت اوست. بنابراین به رحمت خداوند امیدوار باشید و از او بخواهید كه آنچه خودش برایتان مصلحت می‏داند مقرر فرماید.

 

دردانشگاه حالات معنوی من كم شده وگاهی حالت شك دراینكه حقیقت چیست وباطل كدام‏است وحتی‏دراعتقادات هم شك می‏كنم برای رهایی‏ازشك چه‏كاركنم ؟

به نظر می‏رسد جناب عالی در گذشته در محیطی مذهبی و دور از زمینه‏های گناه یا تصادم اندیشه‏های متضاد و غیر دینی رشد یافته و از همین رو آمادگی كافی علمی و روحی جهت رویارویی با چنین جوی را در خود احساس نمی‏كنید یا چه بسا در اعتقادات خویش نیز به تردید می‏افتید. برای حل این مشكل باید به چند نكته توجه نمود: پیش از ورود به دانشگاه یا هر محیط دیگری كه مركز تضارب آراست باید در نظرداشت كه امكان وجود عوامل تشكیك زا در اركان اعتقادی و بنیان‏های معنوی زیاد است از این رو باید آن‏قدر خود را از نظر بینش و ایمان قوی كنیم كه تحت تأثیر القائات و شبهات قرار نگیریم. بلكه با منطقی استوار با اندیشه‏های نادرست به چالش و مقابله برخیزیم. در این صورت هیچ گاه حق و باطل بر ما مشتبه نمی‏شود و اما اكنون توصیه می‏شود: 1 با مطالعه كتب قوی؛ مانند نوشتجات استاد شهید مطهری و... به استحكام و ژرف سازی آگاهی‏های دینی بپردازید. 2 در زمنیه روحیات ارزشمند معنوی طبق برنامه‏ای منظم به خودسازی بپردازید. حتی‏الامكان سعی كنید هر روز مقداری قرآن بخوانید و انس باقرآن را فراموش نكنید. ذكر و یاد خدا و توجه به راه های ارتباطی با خدا از جمله نماز شب دعاهای ایام هفته دعای‏كمیل و... در این زمینه بسیار موءثر است.

 

شهریه دانشگاه را نمی‏توانم یكجا بدهم، فكر و خیال باعث شده در نمازسهل‏انگاری كنم. چه كار كنم؟

ما این كه فرموده‏اید هنگام پرداخت شهریه ناراحت می‏شوم و از این كه نمی‏توانم شهریه‏ام را یكجا پرداخت كنم خیلی عصبانی می‏شوم. ما نیز دشواری مشكلتان را درك می‏كنیم. متأسفانه بیشتر اقشار جامعه این مشكل را دارند و این تنها به خانواده شما اختصاص ندارد. امیدواریم كه هر چه زودتر مشكلات اقتصادی كه به مردم و خانواده‏ها فشار می‏آورد، حل شود. به خودتان تلقین نكنید كه این تنها ما هستیم كه مشكل اقتصادی داریم. حالت انفعالی در مقابل مشكلات نداشته باشید. دوره دانشجویی، بهترین میدان تمرین برای مبارزه با مشكلات و آب دیده شدن و آمادگی برای زندگی آینده است و این مسأله را با والدین خود مطرح كنید تا تدبیری بیندیشند و بر تأمین آن به شما اطمینان خاطر بدهند تا راجع به آن فكر نكنید و خیالتان از آن بابت راحت باشد. خواهر محترم! حالات روحی انسان یكنواخت نیست. گاهی كمبودها و مشكلات یا حتی یكنواختی زندگی، موجب خستگی روحی انسان می‏شود و نشاط را از انسان می‏گیرد. این حالات نباید موجب یأس و ناامیدی انسان شود؛ خداوند همواره با ما است و ما دائماً از نعمت‏های الهی بهره‏مند هستیم، ولی غفلت‏ها و احیاناً گناهان، موجب تیرگی روح ما می‏شوند و ما از این نعمت‏های الهی غافل می‏شویم. البته همین كه شما به این فكر افتاده‏اید كه چرا من نسبت به نماز سهل‏انگار شده‏ام، خود لطف خداست نسبت به شما و الا در غفلت می‏ماندید و هرگز به این فكر نمی‏افتادید. اكنون كه این توجه برای شما حاصل شده است، وقت را غنیمت بشمارید و از آن استفاده كنید. توجه به نكات زیر مفید است:، 1- سعی كنید گناه نكنید، حتی گناهان كوچك. 2- اگر خدای ناكرده مرتكب گناهی شدید، هر چه زودتر توبه كنید و مطمئن باشید كه خداوند نه تنها شما را می‏بخشد، بلكه شما را دوست نیز می‏دارد

أَنَّ اَللَّهَ هُوَ اَلتَّوَّابُ اَلرَّحِیمُ‏، (توبه، آیه 104) و

إِنَّ اَللَّهَ یُحِبُّ اَلتَّوَّابِینَ‏، (بقره، آیه 222). 3- گاهی با خداوند خلوت كنید. وضو بگیرید ودو ركعت نماز بخوانید و از او بخواهید كه به شما كمك كند، خصوصاً در مسائل روحی و فكری و عقیدتی.

 

در زندگی مشكلی دارم كه نمی‏دانم چرا هر چه دعا می‏كنم اجابت نمی‏شود؟

مید است خداوند، دعای شما را قرین اجابت فرماید. در عین حال باید بدانید كه انسان طالب چیزی است بدون آن كه خیرش در آن باشد، قرآن می‏فرماید: عَسی‏ أَنْ تَكْرَهُوا شَیْئاً وَ هُوَ خَیْرٌ لَكُمْ وَ عَسی‏ أَنْ تُحِبُّوا شَیْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَكُمْ‏ ؛ چه بسا از چیزی گریزان شوید در حالی كه خیر شما در آن است و ای بسا چیزی را خواهانید در حالی كه برای شما شرّ آفرین است‏. نیز در مواردی خداوند به علت‏های مختلف خواسته انسان را به تأخیر می‏اندازد یا به گونه دیگری اجابت می‏نماید و همه اینها براساس حكمت و رحمت اوست. بنابراین به رحمت خداوند امیدوار باشید و از او بخواهید كه آنچه خودش برایتان مصلحت می‏داند مقرر فرماید.

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

زندگی درک همین اکنون است
زندگی شوق رسیدن به همان
فردایی است، که نخواهد آمد
تو نه در دیروزی، و نه در فردایی
ظرف امروز، پر از بودن توست
شاید این خنده که امروز، دریغش کردی
آخرین فرصت همراهی با، امید است
زندگی یاد غریبی است که در سینه خاک
به جا می ماند
زندگی ، سبزترین آیه ، در اندیشه برگ
زندگی، خاطر دریایی یک قطره، در آرامش رود
زندگی، حس شکوفایی یک مزرعه، در باور بذر
زندگی، باور دریاست در اندیشه ماهی، در تنگ
زندگی، ترجمه روشن خاک است، در آیینه عشق
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


فال حافظ


.

.

.

.


imjava

کد رژیم سلامتی

کد رژیم سلامتی

 
محاسبه ی شاخص توده ی بدنی
وزن به کیلوگرم
قد به سانتی متر
شاخص توده ی بدنی

بازه ی وزنی مناسب شما